Előadók, fellépők

Budai László

táncos-koreográfus és táncpedagógus

Több mint három évtizedes táncos múltat tudhatok magam mögött. Már több műfajt kipróbáltam. Modern-táncok: Limon-, Graham-, Hammadi-technikák; Jazz-tánc; Balett; Divattánc; Versenytánc, és végül az Argentin tangónál horgonyoztam le.

Elvégeztem egy modern-tánc pedagógusképzőt 25 évesen, később egy koreográfusképzőt is. Olyan tanároktól tanultam, mint Lőrincz Katalin, Berger Gyula, Jeszenszky Endre, Bakó Gábor, Földi Béla, és ahol még a színházi szakma képviselőivel ismerkedtem meg, mint például Gombár Judit, Fuchs Lívia.

A mai napig főként oktatással, koreografálással, fesztiválok, bálok, milongák szervezésével, és az egyesületünk és a klubunk működtetésével foglalkozom.

Hegyi Maya

divattervező, rekreációs szakember, gerinctréner

8 éve ismertkedtem meg az argentin tangóval, és azóta intenzíven veszek részt tanulásában, rendezvények szervezésében, és a hazai tangós élet fejlesztésében, népszerűsítésében.
Előtte 15 évig egy wellness központban dolgoztam gerinctrénerként, és személyi edzőként. De világ életemben a mozgással, a sporttal foglalkoztam. 20 évig kick- boxoztam, válogatott sportolóként megtanultam kitartani, küzdeni, értékelni amit elértem. Kick -box Junior Európa-bajnokként, valamint 17 évesen felnőtt Világbajnokságon elért 3. helyezésemmel korán megtapasztaltam, hogy ha keményen dolgozom, és megbízom magamban akkor sikeres lehetek.

Csonka Liberta

filozófus

az EB OVO Közhasznú Egyesület Mcph alapítója, két kisfiú édesanyja. A filozófiai praxis művelőjeként rendszeresen vezetek Filozófiai Kávéházat Alsógödön és Budapesten, alkalmam volt többek között 2022-ben, 2023-ban és 2024-ben a Művészetek Völgye Fesztivál keretei között is megjelenni. Meghívott előadóként a MOME Doktori Iskolájában, az ELTE Ember-Környezet Tranzakció Intézetében is tarottam előadást, valamint magyar és angol nyelven oktatói munkát folytatok a Pécsi Egyetem Kultúratudományi, Pedagógiai és Vidékfejlesztési Karán. 

Előadásaimon kiemelt szerepet kap az ember-állat dichotómia, amely dualitás mentén alkalom adódik a megrögzült gondolkodási sémák feloldására, inspirációra. Kutatási területem az ember-állat kapcsolatok, disszertációm címe: „Az állat, (kiemelten a kutya) helye a filozófiában”. Az EB OVO Egyesület keretei között 10 éven keresztül a felelősségteljes kutyatartók érdekképviseletével foglalkoztam, amely idő során a kutyák, de legfőképpen gazdáik viselkedését figyeltem. A városi kutyatartást ideális tükörnek tartom arra, hogy általános trendeket fogalmazhassunk meg emberi mivoltunkra vonatkozóan. Éppen ezért kiváló forrása lehet fejlődésünknek is. Az érdekképviseleti munkát lezárva, a tapasztalataimra való reflexióként a tudományos pályát választottam. 

https://libertapraxis.com/esemeny/allati-intimitas-avagy-az-eloiteletmentes-dialogus-gyakorlata/

Csurgai Zs Kunigunda

A Feldmár Intézet Nyári Egyetemének idei témája az intimitás. Mi az intimitás számomra? Az a törékeny, mégis mély és erős tér, amely csak akkor jön létre, ha jelen vagyunk egymásnak, spontán és őszintén, maszkok nélkül. Ez a fajta jelenlét azonban nem magától értetődő. Viszont lehet gyakorolni. Felébredni bele. Elmélyülni benne. És ehhez a vipassana meditáció eszköz lehet számodra is.

A vipassana jelentése az, hogy „úgy látni a dolgokat, ahogy azok valójában vannak”.
A Nyári Egyetemen egy zárt csoportban, a reggeli közös gyakorlásaink során kapcsolódhatunk a légzéshez, a testérzetekhez, az érzelmekhez. Észlelünk, figyelünk, vizsgálódunk, de ítélkezés nélkül, teljes elfogadással, gyengéden. Ahogy egyre tisztábban látjuk és éljük meg a saját belső világunkat, úgy tudunk egyre őszintébben, egyre spontánabbul kapcsolódni a külvilághoz és másokhoz is.

A vipassana meditáció nem elvonulás a világtól – épp ellenkezőleg: élőbbé teszi a jelenlétünket és a kapcsolatainkat, és megváltozhat tőle az egész valóságélményünk is, ahogy a figyelmünket elkezdjük a megszokottól eltérően használni.

Akár először meditálsz, akár gyakorlottabb gyakorló vagy, reggelente szeretettel várlak, hogy együtt hangolódjunk rá arra, amit a nap hoz – és arra, amit mi hozunk egymásnak.

Az intimitást nem lehet csinálni erőltetetten, akarattal, viszont kialakulhat az intimitás élménye bennünk és közöttünk, körülöttünk, általunk, ha önmagunkban és egymással is olyan teret hozunk létre, ahol szabadon megnyilvánulhatunk, anélkül, hogy egymásnak ártani akarnánk, nyitottan, kíváncsian.

Gyere úgy, ahogy vagy. Nem kell “jól” meditálnod, nem kell tudnod nyugodtan ülni sem. Elég, ha megjelensz. Ott kezdjük és folytatjuk majd, ahol leszünk, ahogy leszünk.

Ha a Nyári Egyetem előtt vagy után is szeretnéd velem folytatni a belső munkát, támogató beszélgetések keretében kapcsolódhatunk Pesten személyesen, vagy online.

Bízom benne, hogy találkozunk hamarosan így vagy úgy.

Addig is minden jót kívánok!

Csurgai Zs Kunigunda / Kuni 

Félegyházi Éva vagyok 

preventív gerinctréner és nordic walking oktató

Várlak benneteket reggelente egy kis gerincedzéssel, és egy délután Nordic walking túrával, ( Hollókőre ) ahol ki tudjátok a botot próbálni,hogy miben más mint egy túrabot. A túra ideje alatt megmutatom a technikát, és ha van kedvetek gyakorolhatjátok.

Varga Gréta

szexuálpszichológiai szakpszichológus, Lustiq társalapító

Bakonyi Gergő

Lustiq társalapító

Ők ketten a Szexplicit podcast házigazdái, ahol tabuk nélkül beszélgetnek intimitásról, vágyról és szexualitásról szakértő vendégeikkel. Küldetésük, hogy lebontsák a szex körüli tabukat, és gyakorlati, hiteles tudást adjanak mélyebb, örömtelibb kapcsolatokhoz. Munkájuk friss mérföldköve a Lustiq Lab, ami egy innovatív szexedukációs platform, ahol interaktív kurzusok, AI-támogatott önismereti eszközök és közösségi programok várják a fejlődni vágyókat.